Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram
Sunucu Yönetimi

Sunucu Yönetimi

  1. Sunucu Kurulumu: Şirketin ihtiyaçlarına göre uygun sunucunun belirlenmesi, donanım ve yazılım bileşenlerinin kurulumu.

  2. Güvenlik Yönetimi: Sunucuların güvenliği için gereken önlemlerin alınması, güvenlik duvarlarının kurulumu, antivirüs yazılımlarının yüklenmesi, düzenli yedekleme işlemlerinin yapılması, kimlik doğrulama ve yetkilendirme işlemlerinin yönetimi gibi.

  3. Performans Yönetimi: Sunucuların performanslarının izlenmesi ve gerektiğinde optimizasyonunun yapılması, kaynakların verimli kullanımının sağlanması.

  4. Yedekleme ve Kurtarma Hizmetleri: Düzenli yedekleme işlemlerinin yapılması ve gerektiğinde kurtarma işlemlerinin gerçekleştirilmesi.

  5. Bakım ve Onarım: Sunucuların düzenli bakımının yapılması ve arızaların giderilmesi.

  6. İzleme ve Raporlama: Sunucuların durumunun izlenmesi, raporların oluşturulması ve sunucuların performansı hakkında bilgi veren istatistiklerin düzenli olarak takip edilmesi.

  7. Danışmanlık Hizmetleri: Şirketin ihtiyaçlarına göre sunucuların yönetimi, güncellemeler, yükseltmeler ve daha fazlası hakkında danışmanlık sağlanması.

  8. Sunucu Sanallaştırma Hizmetleri: Bir fiziksel sunucunun birden çok sanal sunucuya bölünmesi işlemidir. Bu işlem, bir sunucunun işlemci, bellek, depolama ve ağ kaynaklarını, sanal makineler (VM) olarak adlandırılan sanal ortamlara ayırarak, kaynak kullanımını optimize eder ve donanım kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlar.
Önceki
ERP Çözümleri
Sonraki
E-Posta Sunucu Kurulum ve Yönetimi

Bize Soru Sorun

Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM